Google’dan WordPress tabanlı siteler için yeni uygulama: Site Kit


Web dünyasında gelişmeleri ve yeni teknolojileri araştıran W3Techs şirketinin yayınladığı rapora göre internet sitelerinin %32 gibi büyük bir kısmı WordPress platformunu kullanırken içerik yönetimi hakkında da %59.5 oranla yine WordPress başı çekiyor.

Google, önceki günlerde 5. sürümü çıkan WordPress için ismi Site Kit olan yeni bir eklenti geliştirdi. Bu eklentiyle beraber Google’nin web siteleri için vazgeçilmez haline gelen ürünleri artık WordPress’e entegre edilebilecek.

SiteKite eklentisiyle birlikte ilk olarak Adsense, Search Console, Analytics ve PageSpeed Insights olmak üzere 4 vazgeçilmez ürününe WordPress’ten erişim sağlanabilecek.

WordPress sistemine kurulduktan sonra bir kaç basit adımla yetkilendirilebilecek olan Google ürünleri sayesinde, yönetim panelinden bu 4 uygulama verilerine erişim sağlanabilecek.

Erken erişim sağlamak isteyen kullanıcılar için beta sürümünün başvuruları açılan Site Kite,  2019 yılıyla birlikte beta testlerini başlatacak. Şimdiden kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran bu eklentinin beta sürümüne başvuru yapmak isterseniz sitekit.withgoogle.com linkinden gereken işlemlere ulaşabilirsiniz.